Streda, 19.4.2017

OdpadINAK
19/4 streda od 14:00 do 17:00
Hlinkovo námestie

Toto tu ešte nebolo! Prvá verejná analýza komunálneho odpadu. Príďte sa pozrieť, ako to vyzerá, keď si občianske združenie Kompostuj.me vezme do parády bežný žilinský kontajner s komunálnym odpadom. Správnym vyseparovaním znížime množstvo odpadu až o 90 %. Presvedčte sa na vlastné oči. Odpad sa týka každého jedného z nás. Zastavte sa a naučte sa separovať, recyklovať a kompostovať – je to jednoduché – pomôžeme vám začať.

Šport ako podnikateľský plán

19/4 streda o 17:00
Banka Žilina, Legionárska 1

Jedna z tém je v Žiline dlhodobo aktuálna. A tou je šport, resp. podpora športu a športovej infraštruktúry. Diskusie, ktoré sa vedú okolo podpory hokeja v meste, či opätovného nadobudnutia športovej haly na Bôriku sú často viac emotívne ako konštruktívne.

Poďme sa nechať inšpirovať úspešnými majiteľmi športovísk, ktorí ich financujú za svoje vlastné peniaze, ako svoj podnikateľský plán. Je aj tam cesta k zlepšeniu podmienok pre šport v Žiline. A akú stratégiu v rozvoji športu by malo mať mesto? Malo by sa viac prepojiť s univerzitou, ktorá plánuje veľkú výstavbu športovej infraštruktúry? Alebo ísť svojou cestou veľkého športového areálu. Pomôžu nám hľadaní rezerv  v našom meste aj úspešné príklady súkromných investícii zo Žiliny či iných miest? Uvidíme, na diskusii v podnikateľskej Banke Žilina.

 

IMG_104